Bluebaum je evropski prvak

6. april 2022

S podelitvijo priznanj najboljšim se je končalo letošnje Evropsko posamično šahovsko prvenstvo. Evropski prvak je postal nemški velemojster Matthias Bluebaum. Drugi je Gabriel Sargissian (Armenija) in tretji Ivan Šarić (Hrvaška). V zadnjem krogu sta se obe odločilni partiji za najvišja mesta Sargissian-Santos in Bluebaum-Šarić končali z delitvijo točk. S polnim izkupičkom so se med prvo osmerico prebili Cheparinov, Yilmaz in Ponomariov. Končni vrstni je torej: Bluebaum in Sargissian sta zbrala 8,5 točk, Šarić, Cheparinov, Santos, Yilmaz, Ponomariov in Durarbayli pa 8 točk.

Najuspešnejši slovenski predstavnik je postal Jan Šubelj, ki je končal turnir z zmago. Matej Šebenik je doživel poraz proti Iviću (Srbija). V otvoritvi je izenačil, pred časovno kontrolo pa je naredil napako in prišel v izgubljen položaj. Remizirala sta Beljavski in Dobrovoljc. Celo točko je osvojil Marn. Uvrstitve naših: 66. mesto: Šubelj 6,5 točk, 99. mesto: Šebenik 6 točk, 126. mesto: Marn 6 točk, 127. mesto: Beljavski 6 točk, 137. mesto: Dobrovoljc 6 točk, 171. mesto: Markoja 5,5 točk.